Erişilebilirlik Bağlantıları

Sistem gereksinimleri nelerdir? İşletim sistemi Windows 7 üzeri olan PC’ler, OSX 10.12 üzeri Intel tabanlı Mac cihazlarda film izleyebilirsiniz. Chrome kullanan Android tablet ve telefonlarda, Safari kullanan iPhone ve iPad’lerde izleyebilirsiniz. Film izlemek için çevirmeli bağlantı yeterli değildir, genişbant veya fiber internet bağlantısı gerekmektedir. Aşağıda gereksinimlerin açılımlarını bulabilirsiniz.

Linux işletim sistemi herhangi bir tarayıcıyla da olsa desteklenmiyor.

Windows işletim sistemli bilgisayarlar için gereksinimler nelerdir? Windows 7, Windows 8.1 ya da Windows 10. Google Chrome, Firefox, Microsoft Edge, Internet Explorer ya da Opera. Tarayıcıların güncel versiyonlarının olmasını gerekiyor, önceki versiyonlar güvenlik açısından desteklenmiyorlar. Windows 7 üzerinde çalıştırılan Internet Explorer desteklenmiyor. Çevirmeli bağlantı yeterli değildir, genişbant veya fiber internet bağlantısı gerekmektedir.

Mac bilgisayarlar için sistem gereksinimleri nelerdir? MacOS 10.12 ve üzeri. Google Chrome, Firefox, Safari ya da Opera. Tarayıcıların güncel versiyonlarının olmasını gerekiyor, önceki versiyonlar güvenlik açısından desteklenmiyorlar. Çevirmeli bağlantı yeterli değildir, genişbant veya fiber internet bağlantısı gerekmektedir.

iPhone/iPad’de film izleyebilir miyim? Evet, iOS 11.2 ve üzeri işletim sistemli cihazlarda, Safari üzerinden izleyebilirsiniz. Tarayıcıların güncel versiyonlarının olmasını gerekiyor, önceki versiyonlar güvenlik açısından desteklenmiyorlar.

Android cihazımda film izleyebilir miyim? Evet, Android 6.0 üzeri işletim sistemli cihazlarda, Chrome üzerinden izleyebilirsiniz. Tarayıcıların güncel versiyonlarının olmasını gerekiyor, önceki versiyonlar güvenlik açısından desteklenmiyorlar.

Smart TV’den izleyebilir miyim? Smart TV içindeki tarayıcılardan izlemek henüz mümkün değil. Yazılımcılar bu özelliği geliştirmek için çalışıyorlar. Smart TV’lere aktarım yapabilmek için birkaç yol önerebiliriz:

Tablet veya bilgisayar kullanarak HDMI kablosu ile görüntü aktarımı yapabilirsiniz. Bununla birlikte telefonunuz, tabletiniz veya bilgisayarınız ile birlikte TV’niz destekliyorsa aynı kablosuz internet bağlantısına bağlı oldukları sürece direkt olarak telefon, tablet veya bilgisayar ekranınızı Smart TV’nize yansıtabilirsiniz (Bunun için TV’nizin “ekran paylaşma” özelliğinin açık olması gereklidir.): Android işletim sistemli telefon ve tabletlerinizden (ekran paylaşma özelliğini destekliyorsa) “ayarlar” kısmında ekran paylaşma özelliğini görmeniz gerekir. Bu özelliği seçtiğinizde TV adınıza basarsanız telefon veya tablet ekranınızı Smart TV’nize aktarabilirsiniz. Bilgisayarınız için de “Windows” ve “P” tuşlarına aynı anda basıp sağda çıkan sekmede “kablosuz bir ekrana bağlan” kısmına tıkladığınızda çıkan menüde TV’nizi seçerek bilgisayar ekranınızı direkt olarak TV’ye yansıtabilirsiniz. Filmi çevrimiçi izleyemiyorum, neden kaynaklanıyor olabilir? Yukarıdaki minimum sistem gereksinimlerini kontrol edin. Tarayıcınızı güncellemeyi deneyin. Dinamik uyarlanabilir bitrate yayın akışı kullanıyoruz, yani internet hızınıza göre yayın kalitesini ayarlıyoruz. HD yayın akışı için VDSL, kablo ya da fiber bağlantı tavsiye ediyoruz, ADSL üzerinde sabit HD akışı garanti edemiyoruz.

“Somebody cut the wrong wire hatası” aldım, ne yapmalıyım? Siteden çıkış yapın, tarayıcıyı kapayıp açın ve şifrenizle tekrar girin.

Şifremi unuttum, ne yapacağım? Giriş sayfasındaki “Şifremi Unuttum” butonuna basın, hesap açarken kullandığınız e-posta adresini girin ve size yollanan şifre yenileme e-postasındaki bağlantıyı izleyin.

Film akışı neden tekliyor ya da düzgün ilerlemiyor? İnternet bağlantınız zayıfsa ya da dengesizse akış sırasında sorun yaşayabilirsiniz. Oynatıcı, otomatik olarak mevcut bant genişliğine göre görüntünün niteliğini ayarlar. Altı farklı ayar oynatıcıda mevcut. Yine de sıkıntı yaşanıyorsa, oynatıcının altında “Auto” butonuna basarak daha düşük bir hız seçebilirsiniz (Safari hariç). İnternet hızınız yalnızca sizin aldığınız hizmete bağlı değildir, mahalle portlarının yüküne göre de değişebilir. Mac cihazlarda ve Safari’de hız ayarı otomatik yapılıyor. Cep telefonu gibi farklı bir internet kaynağından deneyerek akışı kontrol edin.

Gösterim sıkıntısı var. Ne yapabilirim? Şunları deneyebilirsiniz: