Erişilebilirlik Bağlantıları

Çevrimiçi Gösterimler nasıl yapılıyor?

20.Akbank Kısa Film Festivali çevrimiçi gösterimleri, uluslararası film festivallerinin sıklıkla kullandığı Festivalscope ve Shift72 platformu aracılığıyla ücretsiz olarak yapılacaktır.

Gösterimler hangi adresten yapılacak?

Gösterimler filmonline.akbanksanat.com internet adresi üzerinden yapılacaktır.

Festival filmlerini nasıl izleyeceğim?

Akbank Kısa Film Festivali’nin çevrimiçi gösterimlerini izleyebilmek için filmonline.akbanksanat.com üzerinde bir hesap oluşturmanız gerekmektedir. E-posta adresiniz ve seçeceğiniz bir şifre ile hesap oluşturabilirsiniz.

Seanslardan 1 saat önce giriş yapıp izleyeceğiniz filmler için bilet almanız gerekmektedir.

Bilet oluşturmak ücretsizdir. Ancak 1 saat içerisinde biletler tükenebileceğinden seanslar için geç kalmamak gerekmektedir.

Şifrenizle siteye giriş yaptıktan sonra gösterime açılan filmleri izle butonuna tıklayarak izleyebilirsiniz.

Gösterimlerin kontenjanı sınırsız mı?

Hayır, çevrimiçi filmlerin belli bir gösterim kapasitesi var. İzlemelerin sağlıklı olabilmesi için her seans kişi sayısı 500 ile sınırlandırılmıştır. Filmler, izleyici kapasitelsi dolduğunda gösterime kapanacaktır.

Bir film için bilet oluşturduktan sonra izlemek için ne kadar sürem var?

Gösterim tarihleri program sayfasında belirtilmiştir. Bilet oluşturduğunuz filmler 3 gün içinde 30 saat boyunca izlenebilir.

Filmi durdurup yeniden izleyebilir miyim yoksa filmden çıktığım anda hakkım yanmış mı olur?

Filmi izlemeye başladıktan sonra 30 saat içinde durdurup yeniden izlemeye başlayabilirsiniz. 30 saatin ardından film, erişiminize kapanacaktır. Bu 30 saat içinde erişiminiz en fazla iki cihazla sınırlıdır.

Filmlerde bir yaş sınırlaması var mı?

Yasal düzenlemeler uyarınca film gösterimlerimiz, aksi belirtilmediği sürece 18+ uygulamasına tabidir.

Filmlerde altyazı var mı?

Türkçe olmayan tüm filmlerde Türkçe altyazı mevcuttur. Altyazı seçeneği olan filmler künyelerinde belirtiliyor. Bu altyazıyı filmi başlattıktan sonra göstericinin alt bandındaki [CC] tuşuna basarak seçmeniz gerekiyor.

Yurtdışından izleyebilir miyim?

Gösterimler yapımcı/dağıtımcıların talepleri uyarınca ve yurtdışındaki festivallere de benzer fırsatlar tanıyabilmek adına yalnızca Türkiye’deki izleyicilere açıktır.

Kullanıcı bilgilerini unuttum. Ne yapmam gerekir?

Şifrenizi unuttuysanız, giriş sayfasındaki “Şifremi Unuttum” butonuna basın, hesap açarken kullandığınız e-posta adresini girin ve size yollanan şifre yenileme e-postasındaki bağlantıyı izleyin.

Teknik aksaklıklar yaşıyorum. Kimle iletişime geçebilirim?

Öncelikle Teknik Soru ve Sorunlar bölümündeki notlara göz atın. Eğer sorun çözülemiyorsa, info@evcifilm.com adresinden bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

YASAL UYARI

Çevrimiçi olarak izleyeceğiniz filmlerden bir görüntüyü kaydetmenin veya herhangi bir görüntünün fotoğrafını veya videosunu çekerek sosyal medya ve benzeri kanallar üzerinden paylaşmanın yasak olduğunu, bu kurala uyulmadığı durumda yasal işlem başlatılabileceğini önemle hatırlatırız.